Byty v rezidencii Tarjanne ušetria 180 až 270 eur ročne

13.02.2012

Rezidenčný projekt Tarjanne Dúbravka prináša svojim obyvateľom nielen moderné bývanie v blízkosti prírody za dostupné ceny, ale aj značné úspory v platbách za energie. Projekt fínsko-slovenskej spoločnosti YIT Reding sa na základe energetického auditu zaradil do nízkoenergetickej triedy B. V porovnaní s klasickým starým nezatepleným alebo zatepleným domom energetickej triedy D ušetrí majiteľ priemerného dvojizbového bytu (52 m2) približne 4367 kWh za rok, v prípade priemerného trojizbového bytu (77 m2) možno počítať dokonca s úsporou 6468 kWh za rok.

Celková spotreba tepla v byte závisí od mnohých faktorov, ako sú tepelné straty a tepelné zisky bytu, ktoré ovplyvňuje plocha bytu, orientácia na svetové strany, poloha bytu v rámci tepelnej schránky budovy, počet osôb žijúcich v byte, ale aj iné parametre. Hrubý ukazovateľ spotreby energie za byt sa preto v prípade Tarjanne určil podľa podielu každého bytu na celkovej spotrebe energie bytového domu prepočtom na meter štvorcový úžitkovej plochy bytu. Hrubá spotreba energie pre priemerný dvojizbový byt v bytovom dome Tarjanne (s rozlohou 52 m2) je 3848 kWh za rok, pre trojizbový byt (s rozlohou 77 m2) je 5698 kWh za rok. Pri predpokladanej priemernej cene energie 0,0418 €/kWh* tak Tarjanne svojim budúcim užívateľom ušetrí 182 € v priemernom dvojizbovom byte a 270 € v priemernom trojizbovom byte za jeden rok. Takúto úsporu možno dosiahnuť aj vďaka solárnemu systému na ohrev teplej vody, pričom tepelný zisk zo solárneho systému sa odhaduje na 10 kWh/m2 za rok.  

Spotreba energie pre bytový dom Tarjanne

47%

3848

kWh

Energia zo solárneho systému (obnoviteľná energia bez finančného plnenia)

6%

529

kWh

Ušetrená energia oproti typickému bytovému domu (energetická trieda D)

47%

3838

kWh

Výstavba v troch fázach

Bytový komplex Tarjanne sa stavia v troch fázach. V súčasnosti prebieha výstavba prvej fázy, ktorá bude skolaudovaná v októbri 2012 a prinesie 44 bytových jednotiek. Táto etapa zahŕňa stavbu dvoch obytných domov, ktoré sú v súčasnosti v štádiu ukončovania druhého a tretieho podlažia. Predaj týchto bytov je už rozbehnutý a zastrešuje ho predajné centrum YIT Home na Gercenovej ulici v Bratislave v komplexe Centrum Gercenova. Začiatok druhej etapy výstavby plánuje developer odštartovať v prvom polroku 2012, tretiu fázu v druhom polroku 2012. Projekt prinesie do mestskej časti Dúbravka celkovo okolo 150 bytov v siedmich nízkopodlažných bytových domoch. YIT Reding navyše plánuje v tretej fáze projektu postaviť aj jeden obytný dom v energeticky najúspornejšej triede A, čím spoločnosť potvrdzuje svoj dlhodobý zámer smerovania k ekologickej výstavbe.

Cenová dostupnosť

Tarjanne sa snaží svojou funkčnosťou, ako aj kvalitnými materiálmi použitými pri výstavbe, priblížiť modernému človeku a zároveň ponúknuť cenovo dostupné byty rôznych typov. Aktuálne sú v ponuke dvojizbové, trojizbové, ako aj štvorizbové byty. Budúci záujemcovia, ktorí hľadajú bývanie najmä v prakticky riešených dvojizbových bytoch, si môžu vybrať z viacerých typov pôdorysov s rozlohou od 50,07 m2 až po 54,50 m2. Tieto typy bytov majú aj balkóny a pivničnú kobku. Ich cena sa pohybuje od 98 711 eur vrátane DPH.

Informácie o projekte nájdete aj na www.yithome.sk

-e-

O YIT Group:

Spoločnosť YIT Reding je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT Group. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou spoločnosťou YIT. Počiatky spoločnosti YIT siahajú do roku 1912. YIT je úspešnou európskou spoločnosťou, ktorá pôsobí v Škandinávii, Rusku, Pobaltských krajinách a Strednej Európe. Poskytuje stavebné systémy, stavebnú a developerskú činnosť a priemyselné služby. Spoločnosť pôsobí v súčasnosti v 14 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Rusku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku, Českej Republike a na Slovensku. Zamestnáva približne 26 000 zamestnancov. Výnos YIT dosiahol v roku 2010  3,8 miliardy EUR. Akcie YIT sú kótované na burze NASDAQ OMX v Helsinkách.

 

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha