AKO SA ZABAVIŤ PRI VODE

09.07.2014

Zoznámte sa na kúpalisku pri hre 

Na kúpalisku okrem šantenia vo vode, opaľovania a státia v rade na obľúbený hotdog môžete zažiť aj plno zábavy, napríklad vďaka hre Tik Tak Bum, ktorá podporuje kreativitu, slovnú zásobu a spontánnosť. V ruke vám tiká bomba so špeciálnym časovačom, ktorý spôsobuje, že bomba exploduje vždy v inom intervale v rozmedzí 10 až 60 sekúnd. Nikto teda ani netuší, ako dlho bude bomba tikať, kým vybuchne. Hráči hľadajú a vymýšľajú slová, obsahujúce dané slabiky na kartičkách a pritom si prehadzujú tikajúcu bombu. Komu bomba vybuchne v ruke, ten prehráva. Hru môže hrať až dvanásť hráčov, prečo teda nezavolať aj susedov, ktorí si rozložili deku vedľa vás? Okrem zábavy tak môžete získať aj nových priateľov. 

Prevetrajte svoje mozgové závity 

Ideálna k vode je hra Rummikub v cestovej verzii – hracie kamene a stojany sú uložené v praktickej plechovej škatuľke. Rummikub je hra s číslami, v ktorej sa hracie kamene vykladajú do postupiek alebo skupín. Vyhráva ten hráč, ktorý sa zbaví všetkých svojich kameňov. A k tomu môžete použiť všetky vyložené kamene, ktoré sa dajú ľubovoľne kombinovať. Skvelú zábavu sľubuje aj hra Numerabis, novinka medzi spoločenskými hrami od Piatnika, ktorá prevetrá vašu pamäť, kombinačné schopnosti a sústredenie. K správnemu vyriešeniu jednoduchých matematických úloh je potrebné odkryť dve, niekedy aj tri doštičky s číslami. 

Nezabudnite na karty 

Kartové hry nikdy nevyjdú z módy a ku kúpalisku už akosi patria. Kanasta, žolík, či kvarteto... Práve pri vode môžu rodičia naučiť hrať karty aj svoje ratolesti.  “Deti sa potešia kartám primeraným svojmu veku – veľmi populárne sú tie s motívmi od Disneyho,” vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik Praha.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha