NA ČO PRIHLIADAŤ PRI KÚPE PROJEKTORA

15.01.2015

Cena zaváži

Pred kúpou projektora je potrebné si položiť niekoľko základných otázok. Je dôležité vedieť, či má projektor slúžiť prevažne na zábavu, sledovanie filmov a hranie hier, alebo na pracovné účely,“ povedal Martin Gergely, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovakia. Lacnejšie verzie postačia na občasné využitie, no v prípade, že potrebujete projektor používať pravidelne, je vhodné siahnuť po drahších typoch.

Dôležitá je aj životnosť takzvanej lampy

Pri výbere projektora je okrem ceny potrebné zvážiť aj ďalšie faktory, a to napríklad náklady na jeho prevádzku. Tie sú ovplyvnené aj tzv. lampou (silný zdroj svetla), ktorej životnosť je obmedzená približne na 1 000 až 4 000 hodín používania. Jej cena sa pohybuje v širokom rozmedzí od 160 až do 4 000 eur v závislosti od parametrov a výkonu. „Niektoré projektory sú vybavené funkciami, ktoré šetria energii a predlžujú tak životnosť lampy. Ide napríklad o režim SmartEco určujúci množstvo svetla, ktoré je potrebné. Okrem šetrenia energie je vďaka tejto technológii zabezpečený aj dostatočný jas a kontrast,“ uviedol Martin Gergely. 

S USB portom možno projektor používať aj bezdrôtovo

Výhodou viacerých zariadení určených na projekciu je aj zabudovaný USB port, do ktorého je možné pripojiť wifi modul. Vďaka takémuto prepojeniu možno sledovať filmy či využívať projektor na prezentácie bezdrôtovo z notebooku, tabletu alebo telefónu. Rovnako je však port využiteľný aj na zapojenie USB kľúčov, čo umožňuje komfortné používanie prístroja.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha