Aj posuvné dvere šetria priestor

27.05.2015

Ako presvetliť a opticky zväčšiť priestor?

Presklené dvere sú jedným zo spôsobov optického zväčšenia priestoru, a zároveň riešením umožňujúcim vpustenie svetla do interiéru. Jeho ovládanie je jednoduché a poskytuje maximálny komfort. „Technológia posuvného systému presklených dverí umožňuje variovať priestor podľa individuálneho priania používateľov, a to pomocou jednoduchého ovládania a automatizácie,“ uviedol Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku. Ako ďalej vysvetľuje, ovládanie dverí je plne automatizované: „Technológia e-slide umožňuje otvárať a zatvárať dvere pomocou tlačidla, no pre ešte komfortnejšiu manipuláciu je možné využiť aj diaľkové ovládanie.“ 

Posuvné dvere ako štandard interiérov

Posuvné dvere sú nielen funkčným riešením, ale vďaka svojmu dizajnu sú aj plnohodnotným doplnkom modernej domácnosti. „Systém posuvných dverí zasklených stien sa v súčasnosti pomaly stáva istým štandardom v rámci interiérových priestorov. Vďaka konštrukčným možnostiam tohto systému je možné navrhovať väčšiu šírku posuvného krídla a minimalizovať tak raster nosných rámov. Práve na tomto základe sa dá dosiahnuť jednak väčšia svetelnosť interiéru, ale rovnako je možné docieliť lepšie prepojenie medzi interiérom a exteriérom, čo je využiteľné hlavne v prípade priľahlej terasy, dvora alebo záhrady. V neposlednom rade je jednou z ďalších výhod posuvného systému i efektívnejšie využitie „cenného“ interiérového priestoru,“ potvrdila Ing. arch. Barbora Obertová ArtD., VI GROUP, spol. s r.o.

Aké sú ďalšie možnosti šetrenia priestoru?

Okrem iných existujú aj riešenia, ktoré popri sklopnom spôsobe otvárania umožňujú aj odsunutie a posúvanie okenného krídla. „Prvky Corona CT 70 PASK vychádzajú z okenného systému Corona CT 70. Sú k dispozícii v obrysoch profilov identických s okenným systémom, teda Cava, Rondo a Classic. Jednotlivé prvky možno bez problémov kombinovať s inými spôsobmi otvárania Corona CT 70 PASK,“ vysvetlil Peter Škvaril. Dané prvky sú k dispozícii v rôznych farebných a drevených vzoroch, vďaka ktorým sa otvárajú široké možnosti ich kombinovania. Sú doplnené priebežným tesnením, ale aj rozličnými stupňami bezpečnosti, čo poskytuje  komfort a ochranu.

Prvky Corona AS 60 PASK zas vychádzajú z okenného systému Corona AS 60. Tie sú k dispozícii s obrysmi profilu v reze identickými s okenným systémom vo vyhotovení s predsadeným aj polopredsadeným krídlom (obrys tradičného domu) a s krídlom zalícovaným do jednej roviny s rámom. Profily týchto krídel a rámov ako viackomorového systému majú výhodu v zlepšení stability a tepelno-izolačnej schopnosti prvkov.

Medzi ďalšie výhody patria napríklad možnosti vybrať si rôzne bezpečnostné stupne SFI, SFII-Extra (AhS-Extra) a SFIII (WK2), bezproblémové skonštruovanie a finalizácia aj v prípade veľkých okenných systémov či zvuková izolácia do triedy 4 pri použití špeciálnych skiel. Nemožno opomenúť ani odolnosť systému voči hnanému dažďu.

Naspäť
Vyplňte, prosím, všetky polia formulára a my Vás radi skontaktujeme a zodpovieme Vaše otázky.
captcha